Dobrovolníci

Zajímá Tě práce s dětmi a mladými lidmi ze sociálně znevýhodněného prostředí?
Chceš získat nové zkušenosti?
Máš rád/a akci a chceš být stále v pohybu?

Kdo se může stát dobrovolníkem?

Dobrovolníkem může být každý, kdo chce bez nároku na odměnu věnovat svůj volný čas, energii, nebo schopnosti pro dobrou věc. Dobrovolník svojí činností pomáhá konkrétnímu potřebnému člověku, podporuje svou prací chod vybraného projektu nebo zařízení.

Požadujeme věk minimálně 18 let, zdravotní způsobilost, bezúhonnost, motivaci pro práci s cílovou skupinou, samostatnost a spolehlivost.

Zapojení dobrovolníků může mít různé formy, zapojit se můžete:

  • jako stálý dobrovolník – volnočasové aktivity pro klienty sociálních služeb, administrativní výpomoc, apod.
  • jako dobrovolník při jednorázových akcích – pomoc s organizací akcí pro klienty (výlety, akce, zájmové aktivity pro děti), při sezónních úklidech, atd.
  • jako dobrovolník, který nabízí své odborné znalosti – jednak konzultace pro zaměstnance NPK Husita (např. v oblasti řízení lidských zdrojů, PR, IT atd.), a rovněž konzultace pro klienty (služby právníka, psychologa, lékaře atd.)

 

Kontakt

Když se rozhodneš stát se dobrovolníkem, můžeš kontaktovat vedoucí Annu Zavřelovou na anna.zavrelova@husitskecentrum.cz nebo telefonu +420  722 228 328 a domluvit si osobní schůzku. Na první schůzce můžeme blíže prodiskutovat a sladit vzájemná očekávání a domluvit konkrétní formu spolupráce.